DALIŞ


 • %5 indirim
  SEAC SUB PALET KALIBRA (SARI)
  SEAC SUB PALET KALIBRA (SARI)
  1,286.40 TL1,222.08 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB RUSH GUARD RAA EVO UST (KISA KOLLU)
 • %5 indirim
  SEAC SUB SAMURAI DALIS BICAGI
  SEAC SUB SAMURAI DALIS BICAGI
  1,078.80 TL1,024.86 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB ZIPKIN SISI 6.25 X 85
 • %5 indirim
  SEAC SUB CORAP ANATOMIC HD 5 MM
  SEAC SUB CORAP ANATOMIC HD 5 MM
  1,482.80 TL1,408.66 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB YUZUCU KULAK TIKACI
 • %5 indirim
  SEAC SUB ULTRAFLEX 5MM
  SEAC SUB ULTRAFLEX 5MM
  2,130.15 TL2,023.64 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB PATIK CERN 5 MM
  SEAC SUB PATIK CERN 5 MM
  2,297.90 TL2,183.01 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB ELBISE ALFA ERKEK 5MM
  SEAC SUB ELBISE ALFA ERKEK 5MM
  8,540.99 TL8,113.94 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB BC SMART
  SEAC SUB BC SMART
  18,929.40 TL17,982.93 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB MASKE FOX (SEFFAF/SIYAH)
  SEAC SUB MASKE FOX (SEFFAF/SIYAH)
  1,587.30 TL1,507.94 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB MASKE TOUCH (PEMBE)
  SEAC SUB MASKE TOUCH (PEMBE)
  2,369.95 TL2,251.45 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB MASKE KAYISI SLIM
  SEAC SUB MASKE KAYISI SLIM
  389.40 TL369.93 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB AHTAPOT TUTUCU (SARI)
 • %5 indirim
  SEAC SUB KONSOL (MANOMETRE+DERINLIK+PUSULA) YENI
 • %5 indirim
  SEAC SUB VANA DIN/INT ADAPTOR (INSERT)
 • %5 indirim
  SEAC SUB ACTION CAM ADAPTOR (ONE PRO MASKE ICIN)
 • %5 indirim
  SEAC SUB NEOPREN TORCH HOLDER
  SEAC SUB NEOPREN TORCH HOLDER
  1,379.95 TL1,310.95 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB ASKI
  SEAC SUB ASKI
  898.80 TL853.86 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB SNORKEL JET SEFFAF
  SEAC SUB SNORKEL JET SEFFAF
  988.80 TL939.36 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB SNORKEL JET
  SEAC SUB SNORKEL JET
  988.80 TL939.36 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB SNORKEL JET KAMUFLAJ
 • %5 indirim
  MASKE ONE CAMO
  MASKE ONE CAMO
  2,010.25 TL1,909.74 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB PALET VELA MAVI
  SEAC SUB PALET VELA MAVI
  958.80 TL910.86 TL
 • Denizin henüz hiç fark edilmemiş o eşsiz güzelliğini keşfetmeyi sevenler suyun derinliklerinde bambaşka hayatların olduğuna inanılır. Bu hayatları kendi gözleriyle görmek isteyen kişilerin tercih ettiği dalış malzemeleri ve ekipmanlarının güvenli ve kaliteli olması, başarılı bir dalış aktivitesi için olmazsa olmazdır. Tüplü dalış, bu saklı güzelliği anlamak isteyen spor severlerin doğru ekipman ile unutulmaz bir deneyim yaşamasını sağlar. Ancak derin dalışlarında sorunsuz bir şekilde dalıp çıkabilmek için, dalmadan önce ihtiyacınız olan her türlü dalış ekipmanlarını temin etmeli ve dalma konusunda hazırlıklı olmanızda fayda vardır. Denizin en derin bölgelerinde keyifli ve güvenli bir giriş yapmadan önce, bu başarılı dalışı sorun çıkmadan tamamlayabilmek için gerekli olan bilgi, fiziksel beceri ve teknik eğitimi almış olmak şarttır. Sonrasında ise gönül rahatlığıyla denizin en derinlerinde hayal ettiğiniz o güzelliğe bizzat şahit olabilirsiniz.

  Dalış Ekipmanları Nelerdir?

  Tüplü dalış için ihtiyaç duyulan ekipmanlar, su altındayken sorunsuz bir şekilde nefes almaya devam edebilmeyi, etrafta var olan her şeyi görmeyi ve denizde rahat bir şekilde hareket etmeyi mümkün hale getirerek su altı dünyasının sınırsız güzelliklerini ziyaret etmek konusunda size yardımcı olur. Dalış malzemeleri, bir kara sakini olmaktan ziyade suda yaşayan bir varlık gibi şartlara kısa bir süreliğine de olsa uyum sağlamasına fırsat tanır. Kullanılan bir dalış maskesi su altında net bir görüntüye sahip olmanızı sağlarken, tüplü bir regülatör ve tank ile ihtiyacınız olan havaya sahip olabilirsiniz. Dalış paleti verimli bir şekilde yüzmenizi sağlarken, dalış kıyafetleri vücut sıcaklığınızı korumanızı sağlar. İster serbest dalış ister tüplü dalış yapmak istediğinizde, yeni ekipman arayan bir deneyimli dalgıç olsanız bile ekipman seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurlar dalış performansınız üzerinde olumlu etki bırakır.

  Tüplü Dalış Ekipmanı Nerelerde Kullanılır?

  Dalmak isteyen bir insan, su olan her yerde rahatlıkla dalabilirken, kullanılan tüplü dalış ekipmanı dalış yapılan ortamın şartlarına göre farklılık gösterebilir. Dalış ekipmanları, dört farklı kategoride değerlendirilir. Ancak bazı dalış ürünlerinin tüm kategorilerine uyduğunuzu bilmeniz önemlidir. Örnek vermek gerekirse kullanılan bir dalış maskesi, tüm dalışlar için uygun ekipmanlar arasında yer alır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  Ilıman Tüplü Ekipman: Bu ekipmanı ılıman iklim şartlarında tercih ettiğinizde, maksimum seviyede çok yönlülüğe sahip olabilirsiniz. Bunun sebebi tropik bölgelerde ve aynı zamanda biraz daha soğuk olan suda dalış yapmaya olanak sunmasıdır. Bu tüplü dalış ekipmanı 15-24 C/ 60-74 F sıcaklıklarda kullanılmak için uygundur.

  Tropikal Tüplü Ekipman: temiz ve ılık bir suda, en az seviyede maruz kalma korumasına ihtiyacınız olan hafif ve son derece modern tüplü dalış setini tercih edebilirsiniz. 24 C7 75 F ya da daha yüksek sıcaklıkta suya dalarken tüplü dalış ekipmanlarını tercih etmeniz gerekir.

  Soğuk Su Tüplü Ekipman: Genellikle soğuk iklimlerde dalış performansı maksimum seviyeye ulaşır. Doğru ekipman tercihi ve iyi bir maruz kalma koruması ile soğuk sularda bile rahat bir şekilde tüplü dalış yapabilirsiniz. Bu tüplü dalış ekipmanı 15 C/ 69 F’den daha soğuk şu şartlarında kullanım için uygundur.

  Dalış İçin Gerekli Ekipmanlar

  İnanılmaz yaşam formlarını gözlemlerken, her zamankinden farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için yeni deniz maceralarına kapı aralayan dalış sporları oldukça etkileyicidir. Eğer bir sonraki tatil planında tüplü dalış yapma planınız varsa ve yanınızda hangi dalış malzemelerini getirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, bu konuda acele etmeye gerek yoktur. Geride hiçbir malzeme bırakmadığınızdan emin olmanız için hazırlanan dalış ekipman listesi, dalış ürünlerini tedarik ederken hayatınızı çok büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

  1- Dalış Maskesi

  İnsan gözleri yaratılış itibariyle özellikle de tuzlu su ortamında etkin bir şekilde çalışmaya devam edebilecek şekilde tasarlanmamıştır. Bu yüzden ihtiyaç duyulan en önemli dalış ürünlerinden birisi de dalış maskesidir. Sonuç olarak iz bırakan bir maceraya açılırken etrafta olup biteni görmemek, tüplü dalış yapmanın eşsiz güzelliğini deneyimlemenin de önüne geçecektir. Yüksek kalite standartlarında üretilmiş olan rahat bir maske ile bıkkın bir dalış yaşamak yerine su altında eğlenceli dakikalara imza atabilirsiniz. Bu anlamda dalış maskesi kiralamak da bir seçenek olarak kabul edilebilir. Ancak daha önce sayısız insanın kullandığı bir dalış maskesi hiç de sandığınız kadar hijyenik olmayacaktır. Dalış süresince tam anlamıyla rahatlık ve konfor yaşamak isteyenler için, tam olarak uyumlu ve kişisel ihtiyacını karşılamaya uygun yeni bir dalış maskesi satın almak çok daha doğru bir tercih olacaktır.

  2- Dalış Elbisesi

  Deniz kıyafetleri, sahip olduğu ağırlık sayesinde seyahat sırasında pek konforlu olmasa bile, su altında cildinizi korumak ve vücut sıcaklığını sabit kılabilmek açısından gerekli bir ekipmandır. Genel olarak bu ürün cildin yanında ince bir su tabakasına kilitlenecek şekilde dolgu niteliği tanıyan neopren kauçuk kullanılarak tasarlanır. Açık belirtmek gerekirse su gereğinden daha soğuk olduğunda, kalın olan bir dalış elbisesi ya da kuru dalış kıyafetlerine çok fazla ihtiyaç duyulur.

  Bu dalış kıyafetleri su altında olası kesiklere ve sıyrıklara karşı cildinizi korurken, aynı zamanda ısıyı sabit tutarlar. Bu sayede dalış boyunca rahatlık ve konforunuzdan asla ödün vermemiş olursunuz. Dalışa maruz kalma kıyafetleri, su altında kaldığı sırada soğuğa karşı koruma sağlamak amacıyla su kayağı ya da sörf için kullanılanlardan daha kalın şekilde üretilen dalgıç elbiseleridir. Aşırı derecede soğuk olan sularda, yarı kuru hatta kuru elbiselere çok daha fazla ihtiyacınız olabilir.

  3- Dalış Paleti

  Dalış paletleri, dalış ekipmanları söz konusu olduğunda en önemli bileşenlerden birisi olarak karşınıza çıkar. Harekete ederken size kontrol alanı sunan bu ürünler sayesinde kendinizi suyun içerisinde çok daha çevik ve hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz. Piyasada iki çeşit tüplü dalış paleti bulmak mümkündür. Bunlardan ilki açık topuk palet iken, ikincisi tam ayak paletleridir. Tüplü dalış paleti tercihi yaparken, konfor ve verimli kullanım sunması son derece önemlidir. Bu nedenle dalgıç paleti satın almadan önce gerekli araştırmaları yaptığınızdan emin olmanız gerekir.

  Yeni dalış yapanlar için dalış paletinde en önemli unsur uyum ve rahatlıktır. Palet seçimi yaparken dalış ortamının ( su giriş ve çıkışı, soğuk ya da ılık su, çakıl, kum, tekne dalışı vs.) mutlaka göz önünde bulundurduğunuzdan emin olmalısınız.

  4- Dalış Eldivenleri

  Tüplü dalış eldivenleri, su altında mağaraların ve diğer tüm zorlu dalış ortamlarının keşfedilmesi sırasına olası cilt aşınmalarının ve delinmelerin önenmesine etkin rol oynar. Bu ürünler dolayısıyla oldukça dayanıklı ve sağlam materyaller kullanılarak üretilmiştir. Isı kaybını olabildiğince yavaşlatmak adına deri ile malzemenin arasında ince bir su tabakası tutarak aynı bir dalgıç elbisesi gibi çalışma prensibine sahiptir. Avuç içlerini ve parmakları korumakla birlikte, dalgıç eldivenleriyle elleri suyun altında da sıcak tutabilir.

  5- Dalış Tüpü

  Dalış tüpleri, su altının keşfedilmeyi bekleyen yerlerinde en önemli ekipman olarak size eşlik eder. Solunum cihazı olarak görev alan bu malzeme, hacimli basit basınçlı olan havayı ve özel gaz karışımlarını saklama ve taşıma konusunda size yardımcı olur. Birçok tankın en üst derece basınç seviyesi ortalama 2000 ile 3500 arasında değişirken, genel olarak bu malzeme alüminyum ve çelikten üretilir. Bu dalış ürünü satın alabileceğiniz gibi kiralamakta mümkündür. Ancak gelecek zamanlarda da dalış yapmaya devam etmek istiyorsanız, dalış tüpü alarak bu spor aktivitesi için kendinize hoş bir yatırım yapabilirsiniz.

  6- Dalış Bilgisayarı

  Dalış bilgisayarının temel amacı, ne kadar zaman boyunca su altında kaldığınızı, ne kadar derinlikte olduğunuzu ve o an bulunduğunuz derinlik seviyesinde ne kadar süre boyunca kalabileceğinizi size belirten bir gösterge olarak görev alır. Bahsedilen bu öğeleri takip edebilmek için dalış bilgisayarı kullanmak uygun olabilir. Bu sayede sorunsuz ve çok daha güvenli bir dalış performansı sergileyebilirsiniz. Dalış bilgisayarı kiralamak bir dalgıç için çok daha pahalıya mal olabilir iken, bu üründen bir adet satın almak uzun vadede dalış yaparken sürekli bu ürünü kiralamak mecburiyetini ortadan kaldıracağı için çok daha karlı olacaktır.

  Bu sayede dalış bilgisayarı ile takip edilen derinlik ölçer ile birlikte dalış sırasında ulaşılan mevcut ve maksimum derinliği kaydetmiş olursunuz. Ayrıca bir dalgıç basınç göstergesi ile tüpünüzde kalan gaz miktarını yakından takip edebilirsiniz. Bu durum dalış sırasında gaz kaynağınızı takip etmeyi ve gerektiğinde suyun üzerine çıkmak için atak yapmayı kolaylaştıran bir adım atmayı sağlar. Doğru dalış navigasyonu kullanmak için pusulanın da önemi çok büyüktür. Özellikle de görüş mesafesinin kısıtlı olduğu dalışlar sırasında nerde olduğunu tespit etmek güvenliği sağlamak bakımında gereklidir. Bu sayede kaybolmasının önüne geçerken, panik yapmadan gereğinden fazla hava tüketmeden sağlıklı bir şekilde su yüzüne çıkmasına olanak tanır. Kişisel tercihlere göre dalış bilgisayarları analog ya da dijital formlarda üretilir. Ayrıca üçüncü bir cihazla birleştirilebilen 3 ayarlı olan konsol saatlerde dalış sporları için elverişli ürünlerdir.

  Dalış Ekipmanları Yüksek Kalite ile Sportura’da

  Aktif şekilde spor yapanların tercih ettiği her ekipmanın yüksek kalitede olması, spor performansını doğrudan etkilediğinden her parçanın özenli bir şekilde seçilmesi ve satın alınması oldukça önemlidir. Bu anlamda Sportura birbirinden çeşitli spor ve dalış ekipmanları ile hayal ettiğiniz aktivite deneyimini yaşamanıza fırsat alanı yaratırken, son derece konforlu ve eşsiz anılar yaşarken size eşlik eder. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Spotura web sitesine göz atarak ihtiyaçlarınıza uygun nitelikli ekipman seçeneklerine cazip fiyat aralıklarında sahip olabilirsiniz.

  Sportura firması olarak önceliğimiz daima müşteri memnuniyeti olduğundan, uzun yıllardır bu sektörde başarıyla ve özgün tasarımlarla kaliteli iz bırakmaya devam ediyoruz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışı ile firmamız bu alandaki etkin performans sağlayan ürün portföyü sayesinde rakiplerini her zaman geride bırakmayı başarmıştır. Sizde unutulmaz spor aktivitelerine imza atarak bu konuda her gün kendinizi geliştirirken, en kaliteli ekipmanlarla bir adım öne çıkmak için web sitemizde yer alan ürün seçeneklerine hemen göz atabilirsiniz. Profesyonellik söz konusu olduğunda etkin bir spor deneyimi ile bir adım önde olmak Sportura ile artık çok daha kolay.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim