Alt Kategoriler

Filtreleme

Markalar
Stok Durumu

  Termoslar


 • %5 indirim
  Stanley Klasik Vakumlu Çelik Yemek Termosu 0.70 Lt
 • %5 indirim
  Stanley Klasik Vakumlu Çelik Termos 1 Lt
 • Termos, içecekleri sabit bir sıcaklıkta tutmak için tasarlanmış yalıtımlı bir kaptır. Çalışma şekli içerisindeki sıvının ısısını veya tazeliğini koruyan çift duvar ve ısı yalıtımı kullanımına dayanmaktadır. Genellikle paslanmaz çelik, plastik veya camdan yapılmış olup dayanıklılık ve darbe direnci sağlarlar.
   

  Günlük hayatımızda termos çeşitleri çok amaçlı bir kullanıma sahip olmaktadır. Hem çalışan kesim hem de öğrenci için çok kullanışlı bir ürün olmaktadır. Aynı zamanda yeni doğan bebekler için de kullanımı çok yaygın olan bir ürün olmaktadır.
   

  Anneler bebekleri için mama hazırlayacakları zaman kullanıma uygun termos çeşitlerini kullanmaktadır. Bunun yanında bir kamp alanında ya da bir yolculuk sırasında da termos çeşitleri çok sık kullanılan ürünler olmaktadır. Sıcak ya da soğuk su temin ederken gün boyu kolaylık sağlamaktadırlar. 
   

  Termos satın alırken doğru seçim yapabilmeniz adına bilmeniz gereken hayalinizdeki yalıtımlı şişeyi ve her şeyden önce ihtiyaçlarınıza uygun olan seçeneği tercih etmektir. Termos çeşitleri, malzemeleri, kapasiteleri, verimliliği ve tasarımı içeceklerin damak tadına ve mevsime göre sıcak veya soğuk kalmasını garanti eden kriterlerdir.
   

  Termos Çeşitleri Özellikleri 
  Genelde soğuk veya sıcak içeceklerinizi içmek için, işe giderken, spor yaparken size eşlik edecek olan termos modelleri işinize yarayacak yalıtımlı bir su şişesi şeklinde olmaktadır. 

   

  Yalıtımlı şişeler, paslanmaz çelikten yapılmıştır ve sizi memnun edecek her şeye sahiptir, tamamen hava geçirmezdir, hem sıcak hem de soğuk tutar, zariftir ve birçok renk ve tasarım sunar, her zevke uygun bir şeyler vardır.
   

  Yalıtımlı şişelerde son zamanlarda modern tasarımlar tercih ediliyor. Bunlar su şişesi olarak da kullanılıyor ve gidilen her yerde sevilen içeceklerin tadını çıkarmak için her yere götürülüyor.
   

  Termos Çeşitleri Kullanım Özellikleri 
  Genelde, termos çeşitleri 550 ml kapasiteli olan ve hem soğuk içeceklerinizde hem de sıcak içeceklerinizde kullanıma uygundur. Silikon ve paslanmaz çelik contaları sayesinde tamamen hava geçirmez.
   

  Özel plastik ucuyla yalıtımlı şişeden ayrılan termos çeşitleri sporcular, yürüyüşçüler ve aktif kişiler arasında çok popüler olan tam teşekküllü bir su şişesi görevini görür. Yumuşak dokunuşlu yüzeyi, hareket halindeyken bile mükemmel tutuş sağlar ve doğrudan boyundan içmek için ideal kalır.
   

  Plastik Termos Özellikleri 
  BPA içermeyen plastik şişe çeşitleri son derece dayanıklı yapıya sahip ve sonsuz kez tekrar kullanılabilen bir plastikten yapılmıştır. Sportura plastik şişesi, yaptığınız spor ne olursa olsun idealdir.

   

  Soğuk içecekleri saklamak için tasarlanan PSG renkleri ve ergonomik şekli çok fazla sayıda kişinin ilgisini çekmektedir. Bir elinizle açabilirsiniz, diğer elinizle istediğiniz spor aktivitesini yapabilirsiniz. 
   

  Bir termos satın almak, ister yürüyüşte, ister kampta, ister piknikte olsun, herhangi bir ısı kaynağından uzakta bile sıcak içeceklerin tadını çıkarmanıza olanak tanır. Ayrıca sıcak yaz günlerinde soğuk içecek içme imkanı sunarak nerede olursanız olun susuz kalmamanıza ve tazelenmenize olanak tanır. Sızdırmazlık özelliği de özellikle araba yolculukları sırasında sızıntıları veya dökülmeleri önler.
   

  Çocukların Kullanımına Uygun Çeşitler
  Sportura termos üretiminde çift duvar termos modelleri çok fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Bunun yanında tek duvarlı çocuk su şişesi de çok yaygın kullanılmaktadır. Pastel renklerde ve 350 ml kapasiteli paslanmaz çelik su şişeleri çocuklarınıza okula giderken veya yürüyüşte eşlik etmektedir. Hafif, küçük ellerin boyutuna uygun boyut ve kapasiteye sahip bu çantalar, en sevdikleri içecekleri saklamak için idealdir.

   

  Sportura ürünleri farklı renk seçenekleri ile çok kapsamlı çeşitlere sahiptir. Paslanmaz çelik su termosu, taşınabilir askı ve her duruma uyum sağlayan farklı contalar sayesinde tüm gezilerinizde yanınızda olmaktadır. Aynı zamanda ağızlık kapağı, pipet kapağı ve karabina kapağı gibi seçeneklerde bulunmaktadır. 
   

  Termos Seçimleri 
  Sportura ürünleri cam, paslanmaz çelik veya plastik şeklinde pek çok seçenek sunmaktadır. Aynı zamanda Sportura, sıfır atık hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için size yeniden kullanılabilir kaplar açısından tüm olanakları sunuyor. Yalıtımlı paslanmaz çelik termoslar, koruyucu keçeli cam şişeler, BPA içermeyen plastik su şişeleri.

   

  En sevdiğiniz malzeme ne olursa olsun, çevreye karşı sorumlu bir davranış sergilerken uzun süre saklayacağınız kaliteli bir ürün alacağınızdan emin olabilirsiniz. Paslanmaz çelik yalıtımlı şişe zamana karşı daha güçlü ve daha dayanıklıdır, ancak dikkatli olursanız cam şişe de aynı derecede uzun süre dayanır.
   

  Plastik şişe, içecekleri sıcak veya soğuk tutma konusunda daha az etkilidir. Başlıca avantajlarından biri bu malzemenin daha hafif olması ve her zaman sonsuz yeniden kullanım ve sıfır atık bakış açısıyla Sportura tarafından üretilen termos çeşitleri zamana karşı dirençlidir.
   

  Termos Kullanımında Saklama Süreleri 
  Sportura yalıtımlı termosları sıcak içeceklerinizi 12 saat, sıcak içeceklerinizi ise 24 saat sıcak veya soğuk tutma, özelliğine sahip olmaktadır. Bu kapsamda içecekleri uzun süre korumaktadır. Yalıtımlı kupalar, yalnızca 2 ila 4 saatlik bir verime izin verir. Soğuk ve sıcak raf ömrü ihtiyacınıza uygun, yalıtımlı bir termos seçmeniz gerekir.

   

  Örneğin yürüyüş yaparken sıcak içecekleriniz için paslanmaz çelik termosu, soğuk içecekler için ise daha hafif tarafı için plastik termos tercih edin. Öte yandan içeceklerinizi çok soğuk tercih ediyorsanız ve hava durumu güzel bir güneş bildiriyorsa o zaman hiç tereddüt etmeden yalıtımlı paslanmaz çelik termos tercih edebilirsiniz. 
   

  Termos Yapısal Özellikleri 
  Sportura yalıtımlı termosların kapasitesi ve boyutları modelden modele farklılık gösterebilir. Yalıtımlı veya cam termos, 1L'ye kadar daha büyük bir kapasite sunar. Doldurma imkanınız olmadan tüm gününüzü evinizin dışında geçirmek için idealdir.

   

  Sportura'nın paslanmaz çelikten, BPA içermeyen garantili plastikten ve hatta çocuklarınızın atıştırmalıkları için çift duvarlı paslanmaz çelikten yapılan ürünleri idealdir. Kırılmaz ve sonsuza kadar tekrar kullanılabilen farklı yalıtımlı termoslar, 350 ila 650 ml arasında değişken kapasitelere sahiptir. Ancak çoğu zaman bir atıştırmalık veya bir spor aktivitesinde kullanıma uygudur.
   

  Aynı zamanda yalıtımlı termoslar oldukça başarılıdır. Kapasiteleri 280 ila 500 ml arasında değişmektedir. Bu kapasite bir araba veya otobüs yolculuğu için mükemmeldir. Yalıtımlı termos tasarım olarak değişiklik gösterir ve farklı desenler ve renkler arasında pek çok seçenek sunulur. 
   

  Termos Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Termosun boyutu, hacmi satın alma işlemlerinde son derece önemli olmaktadır. Yolculukta sabah kahvenizi taşımak için bir termosa ihtiyacınız olmakta ya da içeceğinizi saatlerce saklamak için yine bir termosa ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda termosun, çantanıza sığmasını istiyorsanız küçük bir beden seçmeniz daha iyi olur.

   

  Ancak büyük bir çantanız, hatta sırt çantanız varsa 1L’lik termosu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Büyük termosların genellikle bardak görevi gören bir kapağı olduğunu unutmayın. Ekstra büyük boylarda ayrıca bir pompa bulunur. Grup yürüyüşleri veya hafta sonu kamp gezileri için idealdir.
   

  Termosun sızdırmazlığı son derece önemlidir. Bu konuda Sportura ürünlerinden, sıvıyı sızıntı riski olmadan şişenin içinde tutmanızı sağlayacak contalı bir kapağı olan termosu tercih edebilirsiniz. Bu durumda termosların içerisinde bulunan sıvı sızdırmaz. 
   

  Termos Çeşitleri Tasarım Özellikleri 
  Sportura ürünlerinde termos tasarımı kimine göre önemsiz, kimine göre önemli bir kriterdir. Cam termos üzerinde çok çeşitli desenlere sahip, hatta kişiselleştirilebilen modeller bulunur. Paslanmaz çelik modeller de öyledir ve bazı modellerde tercih edilen renklerde sade modeller ya da çok yönlü termos çeşitleri bulunmaktadır. 

   

  Sporcuların kullandıkları termos modelleri çok kullanışlı farklı parlak renklere sahip ürünler olmaktadır. Klasik termoslar sıvıları birkaç saat boyunca sıcak veya soğuk tutmak için mükemmeldir. Optimum izolasyon için genellikle sıkı bir vidalı kapakla donatılırlar.
   

  İnfüzyon termosları çay, kahve gibi içeceklerin doğrudan kabın içerisine demlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Kompakt ve hafif termoslar, taşıması kolay olması ve çantanızda az yer kaplaması nedeniyle pek çok çeşidi bulunan termos yürüyüş veya seyahat için de idealdir.
   

  Termos Fiyatları
  Sportura termos fiyatlandırması çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Aynı zamanda termos fiyatları model ya da tasarıma göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında tercih edilen termos çeşitleri cam, plastik ya da yalıtım özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

   

  Aynı zamanda termos fiyatları da ürünün yapısal özellikleri ile alakalı olarak değişime uğramaktadır. Bu noktada uygun olan termos çeşitleri hem özellikleri hem de boyutları kapsamında farklı fiyatlandırmalar tabi olmaktadır. Aynı zamanda farklı boyutları olan termoslar her boyutta farklı fiyatlandırmaya sahiptir. 
   

  Termosun Bakımı Nasıl Yapılır?
  Sportura ürünlerini satın aldıktan sonra, uzun süre kullanım için bakımı son derece önemlidir. Bu konuda kahveniz, çayınız ya da içeceğiniz termosta ne kadar uzun süre kalırsa koku da o kadar güçlü olur. Üstelik yıkanmak için akşama kadar beklemek zorunda kalan termoslarından bahsetmiyoruz bile.

  Bu konuda şu şekilde bakım yapılması gerekir: Termosun içini bir süre ıslatıp içine ılık su ve bulaşık deterjanı doldurarak başlayın. Yeterince büyükse süngerinizi normal şekilde kullanabilir ve diğer bulaşıklar gibi yıkayabilirsiniz.

   

  Eğer termosunuz dar ise şişeleri yıkamak için kullanılan şişe fırçasını kullanmayı düşünün.
  İnatçı lekelerde, bir miktar karbonat ve sirkeyi sıcak suyla karıştırın ve termosu kapatmadan birkaç saat bu şekilde bekletin, ardından birkaç kez durulayın.

   

  Her iki durumda da termosunuzu duruladıktan sonra bir bezle kurulayın Bir bezle sildikten sonra bir sonraki kullanımdan önce açık bırakın.

  Sportura ürünlerinin bakım ve temizliği son derece hassastır. Her gün yapılan temizleme işlemleri sonrasında uzun süre dayanıklı bir şekilde kullanım sağlanmaktadır. 
   

  Termos Kullanımın Önemi 
  Günlük programınız ve onunla ilişkilendirdiğiniz kıyafet ne olursa olsun, size eşlik edecek ve iyi ürün termostur. Susuz kalmamanız için her zaman bir fincan çaya, kahveye, bitki çayına ve hatta biraz tatlı suya ihtiyacınız olacak. Bunu göz önünde bulundurarak gün boyu termosları kullanmak son derece önemlidir.

   

  Ayrıca termoslarda estetik dış cephesinin arkasında çift duvarlı vakum yalıtımı bulunmaktadır. Bu, içeceği sabah 10'a kadar sıcak, akşam 12'ye kadar soğuk tutar. Sportura ürünleri hem ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de gün boyu size yardımcı olmakta adına harika termos modelleri üretmektedir. 
   

  Termos Satın Alma 
  Günlük yaşamda kullanılan termoslar hem kolaylık hem de sağlık için son derece önemli olmaktadır. Bu noktada ele alınacak olan en önemli durum Sportura ürünlerinin sağlığa zarar vermeyen özellikte olmasıdır.

   

  Satın alacağınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikte olması da son derece önemli olmaktadır. Bunun yanında fiyat olarak da uygun ve bütçenizi zorlamayacak şekilde olması satın alma işlemlerini daha da kolaylaştırmaktadır.
   

  Genel yapısı ya da özellikleri itibarı ile termos kullanımı gün geçtikçe daha da yaygın bir hal almıştır. Kişiye hem kolaylık hem de konfor sağladığı için de sportura ürünler çok büyük ilgi görmektedir.


   

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim