Filtreleme

Markalar
Stok Durumu

  Erkek Ayakkabı


 • %5 indirim
  5.11 A/T TRAINER STORM AYAKKABI
  5.11 A/T TRAINER STORM AYAKKABI
  7,139.55 TL6,782.57 TL
 • %5 indirim
  5.11 A/T TRAINER SIYAH AYAKKABI
  5.11 A/T TRAINER SIYAH AYAKKABI
  7,139.55 TL6,782.57 TL
 • %5 indirim
  SEAC SUB PLAJ AYAKKABISI REEF
 • %5 indirim
  MONDEOX LYTOS RAPID 14 WATERPROOF AYAKKABI
 • %5 indirim
  SCARPA R5T TITANIUM LEATHER AYAKKABI (13)
 • %5 indirim
  SCARPA ATOM SL GTX ORANGE FLUO AYAKKABI (2)
 • %5 indirim
  SCARPA MESCALITO BLUE/LEMON AYAKKABI (2)
 • %5 indirim
  MONDEOX LYTOS ONEX GREY/BLUE AYAKKABI
 • %5 indirim
  SCARPA GECKO AIR FLIP LIME AYAKKABI (2)
 • %5 indirim
  SCARPA EPIC LITE OD BLUE SPRING AYAKKABI (1)
 • %5 indirim
  SCARPA EPIC GTX BLUE/YELLOW AYAKKABI (1)
 • %5 indirim
  SCARPA ZODIAC GTX SHARK/MALDIVE BAYAN AYAKKABI (1)
 • Erkek spor ayakkabı modellerinde doğru erkek ayakkabısını tercih etmek, farklı spor dallarının getirdiği şartlara uygun olan ürünü seçmek için çağdaş tasarımları rahat kullanımla birleştiren giyim tarzlarına atıf yapmanıza fırsat tanır. Erkek spor ayakkabı markaları, özenle tasarladığı spor ayakkabı modelleri tercih ederek hem spor aktivitesine anlam katan bir ekipmana sahip olabilir hem de kişisel stilinize estetik bir dokunuş yapabilirsiniz.

  Erkek spor ayakkabı markalarının ürettiği modellerin her biri ayağınıza tam uyacak şekilde tasarlandığından dolayı, spor ayakkabınızı ayağınıza uygun numarada satın alabilirsiniz. Spor ayakkabı numaralarının içerdiği kesirli sayılar, geniş boyutlandırmalar sayesinde en uygun numarayı rahat bir şekilde bulmanızı sağlar. Üretilen bir basketbol ayakkabısı çoğunluk olarak bileklerden kelepçelenecek şekilde bandajlara ya da boğazlı tasarımlarla kullanıcıya sunulabilir. Bu gibi ayakkabı modellerinin büyük ölçüde ayarlanması mümkündür. Esnek kullanımı sayesinde doğru ayak numarasını tercih ettiğiniz sürece her bilek tüpüne uyum sağlar.

  Çıplak ayak bileklerini göstermek istemeyenler için geçerli olan bir moda olan bu farklı baskılara sahip olan renkli çoraplar giyilerek çok daha cesur bir görünüm elde etmek artık kolaydır. Boğazlı bir model tercih ettiğinizde günlük pantolonlarınızı çarpıcı bir spor ayakkabı sayesinde tamamlayabilirsiniz. Aktif yaşam ve konforlu giyim denildiğinde ilk akla gelen ise koşu ayakkabılarıdır. Erkek koşu ayakkabıları, kullanım bakımından son derece rahat olduğu kadar denim pantolonlarla ve bazı klasik koşu ayakkabılarıyla birlikte kullanıldığında oldukça şık bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ne çok fazla sıkı ne de güvenli hissettirmeyecek derece gevşek olan erkek spor ayakkabılar, erkek kullanıcıların kişisel beklentilerini karşılayacak çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla beyaz bir koşu ayakkabısı, tek renkli bir kıyafeti tamamlamanın en şık yollarından biri olarak karşınıza çıkar.

  Erkek Spor Ayakkabılarıyla Tarzınızı Ortaya Koyun

  Spor ayakkabısı, erkek kullanıcılar için çok önemli bir yere sahiptir. Konforlu olması ve her giyim tarzına uyum sağlayabilir olması bu ayakkabıları çok daha ilgi çekici hale getirir. Ayakları, adımları, yürüyüş ve koşu tarzını en doğru şekilde analiz ederek spor ayakkabı seçmek, ayakkabı seçme ve satın alma sürecini çok önemli ölçüde kolaylaştırır. Yanlış spor ayakkabı seçimi, belli bir süre kullanımdan sonra ayak bileklerinin, topukların ya da dizlerin ağrımasına sebep olduğundan beklenilen konforlu kullanım deneyimini yaşamaya engel olur.

  Hedefe ve doğru spor ayakkabı modeline ulaşmak için erkek kullanıcıların iki temel kriteri dikkate alması gerekir. İlk olarak ayakkabıyı hangi amaçla kullanmak istediğiniz ve ne sıklıkla giyeceğinizi doğru bir şekilde belirlemektir. Bu anlamda koşu ayakkabısı alınacaksa antrenman seans sayısını tespit etmek, spor ya da koşu profilini belirlemek çok iyi bir gösterge olarak sizi yönlendirir. Yoğun ve düzenli olarak koşan biri ya da farklı spor dallarına ilgisi olan bir kullanıcı için ideal spor ayakkabı çeşitleri birbirinden farklıdır. Bu unsurları dikkat almak, seçim yaparken kullanıcıya en doğru şekilde rehberlik edecektir. Eğer haftada üç kereden fazla antrenman yapan bir sporcu iseniz, ayaklarınız için maksimum rahatlık elde etmenizi sağlayacak olan iyi yastıklaması olan spor ayakkabı modellerine yönelmesinde fayda vardır.

  Hızlı, dinamik ve ultra derecede hafif olan bir spor ayakkabı, daha verimli bir spor antrenman deneyimi yaşamak konusunda size yardımcı olur. Kalite anlamında ayakkabı markalarının en başında gelen Sportura erkek spor ayakkabısı yelpazesinde yer alan gezi ya da spor ayakkabı çeşitlerine göz atarak tercihinizi yapabilirsiniz. Bu ürünler günlük hayatta ya da spor egzersiz türüne göre çok iyi bir tamamlayıcı ekipman şeklinde kullanılabilir. Aktif spor yapmak için spor ayakkabısı satın almadan önce ne sıklıkla koştuğunuzu ve vücut ağırlığınızı bilirken, diğer yandan ne kadar koşmayı planladığınızı belirlemeniz gerekir. Sportura bu anlamda hem aktif spor yaparken hem de spor salonu dışında giyebileceğiniz spor ayakkabı koleksiyonlarıyla her an konfor alanı sunan ürün çeşitliliğini size sunar.

  Erkek Spor Ayakkabılarında Konforun Önemi

  Erkek spor ayakkabısı satın alırken ayakkabının taban kısmı, ergonomik ve ortopedik olarak ayak yapınıza uygun olup olmadığı dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler arasında yer alır. Ayrıca tercih edilen erkek spor ayakkabısının tabanı, farlı spor dallarına uygun olacak şekilde çeşitli özelliklere sahip olmalıdır. Spor sırasında maruz kalınan darbeyi ve basıncı emebilme özelliğine sahip olması spor ayakkabısında birçok avantajı beraberinde getirir. Ayakkabı tabanında tırtıllar yer alıyorsa, bunların çok fazla uzun olmaması ve ayakkabı tabanının tamamına yayılması gerekir. Ayrıca uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım konforu yakalamak için ürünün kalitesi de son derece önemlidir.

  Tırnak ve parmak sağlığını koruma altına alabilmek için spor ayakkabısının ön ucunun yumuşak ve esnek olması tavsiye edilir. Koşu sırasında ayak parmaklarının bükülmesine fırsat tanıması önemlidir. Bu yüzden erkek spor ayakkabısının ucu en az 45 dereceye kadar bükülmelidir. Ancak orta kısmının bükülmesi doğru değildir. Bununla birlikte bileği destekleyen yapısı ve olası sakatlıkları engelleyebilecek bir alt taban kaplamasına sahip olması, dengeyi sağlayacak bir tasarıma sahip olması önemli olan noktalardır.

  Ayaklar, günlük aktiviteler sırasında bile yeterince yük altına girerken spor yaparken beden ağırlığının 3-4 katının ayaklara yük olarak bindiğini bilmenizde fayda vardır. Bu nedenle spor ayakkabısı seçimi, spor yaparken kullanılan en önemli eşyaların başında gelir. Tercih edilen spor ayakkabısının ayağa tam oturması, kullanırken daha rahat hareket etmenizi sağlar. Ayak bölgesinde yer alan 26 kemik ve bunlarla bağlantılı olan eklem ve bağlar ayağın uzunlamasına ve enlemesine kemerini oluşturur. Ayakkabının bu kemeri doğru bir şekilde desteklemesi oldukça önemlidir.

  Spor ayakkabısı almak isteyen erkek kullanıcıların sporda giyeceği sporlarla birlikte deneme yapması gerekir. Deneme yaparak ayakkabının uygunluğunu kontrol etmek, sonrasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmanın önüne geçer. Yapılan spor aktivitesinin getirdiği teknik özelliklere uygun şekilde tasarlanması, seçim yaparken işinizi kolaylaştırır. Koşu yaparken topuk tabanı kuvvetli olan, yürüyüş için tabanı sert ancak iç tabanı yumuşak, tenis için ise yanları destekli olan spor ayakkabılarını kullanmak tavsiye edilir.

  Erkek spor ayakkabısı modelleri, kendi içerisinde birçok farklı kategoride değerlendirilirken, fiyatlandırma olarak her ürünün özelliklerine göre değişkenlik söz konusudur. Bu yüzden öncelikle hangi spor etkinliği için nasıl bir spor ayakkabısına ihtiyaç duyduğunuzu tespit etmeli, sonrasında Sportura web sitesine göz atarak spor verimliliğini arttıran modellere şans vermelisiniz. Bu sayede en doğru seçimi yaparak spor yapmayı bir eziyet olmaktan çıkarabilir, erkek spor ayakkabılarının beklentileri karşılayan şık tasarımlarıyla aynı zamanda kişisel giyim tarzınıza şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

  Erkek Spor Ayakkabı Modellerinden Sportura Kalitesi

  Erkek spor ayakkabı modelleri, her kullanıcının beklentisini karşılayan geniş bir portföyde sunulur. Spor yapmayı daha eğlenceli ve zahmetsiz bir aktiviteye çeviren ekipmanları tercih etmek sporseverlerin daha uzun süre verimli performans sergilemesini sağlar. Dolayısıyla ekipman seçiminde verimlilik odaklı seçim yapılmalı ve donanımlı araçlar tercih edilmelidir.

  Erkek spor severler için olmazsa olmaz olan erkek spor ayakkabılarının hangi firmadan satın alındığında dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Aksi takdirde nitelikli olmayan bir spor ayakkabı, kısa süre içerisinde deforme olacağından spor performansının sekteye uğramasına neden olabilir. Bu durum nakitten ve zamandan aynı anda zarar etmenize neden olabilir.

  Bu yüzden spor ekipmanları üretimi konusunda uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ile spor yaparken olmazsa olmaz olan ayakkabı üretiminde de üst düzey kalite standartlarını kullanan Sportura profesyonel ürünleri bulabileceğiniz bir firmadır. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Sportura web sitesini ziyaret ederek kendiniz için ya da sevdiklerinize en kaliteli, güvenilir ve dayanıklı erkek spor ayakkabı modellerini satın alabilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışının buluştuğu Sportura, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak en nitelikli ve donanımlı ekipmanlara sahip olmanızı sağlar. Sportura’nın kaliteli ürünleri ile spor yapmak çok keyifli bir deneyim olarak hafızalarınıza yer eder.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim