Uyku Tulumları


 • %5 indirim
  HUSKY KIDS MAGIC -15 UYKU TULUMU
  HUSKY KIDS MAGIC -15 UYKU TULUMU
  2,257.75 TL2,144.86 TL
 • %5 indirim
  HUSKY ENJOY -25C UYKU TULUMU
  HUSKY ENJOY -25C UYKU TULUMU
  4,935.15 TL4,688.39 TL
 • %5 indirim
  HUSKY ENJOY LONG -25C UYKU TULUMU
  HUSKY ENJOY LONG -25C UYKU TULUMU
  5,093.00 TL4,838.35 TL
 • %5 indirim
  CARINTHIA EXPEDITIOND 1200X UYKUTULUMU
 • %5 indirim
  CARINTHIA DEFENCE 4-200 UYKU TULUMU
  CARINTHIA DEFENCE 4-200 UYKU TULUMU
  15,939.00 TL15,142.05 TL
 • %5 indirim
  CARINTHIA BRENTA LARGE UYKU TULUMU
  CARINTHIA BRENTA LARGE UYKU TULUMU
  15,303.75 TL14,538.56 TL
 • %5 indirim
  PINGUIN EXPERT -36 195 TURUNCU UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  PINGUIN EXPERT -36 195 GRI UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  HUSKY DEXTER -15C KOYU TURKUAZ UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  HUSKY MASTER -10C MAVI UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  PINGUIN SPIRIT -31 BHP 195 KHAKI UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  PINGUIN SPIRIT -31 BHP 185 KHAKI UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  PINGUIN BLIZZARD -17 JUNIOR 150 MAVI UYKUTULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN BLIZZARD -17 JUNIOR 150 KIRM UYKUTULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN BLIZZARD -17 190 MAVI UYKUTULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN BLIZZARD -17 190 KHAKI UYKUTULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN MAGMA 630 -31 YESIL 185 UYKU TULUMU
 • %5 indirim
  PINGUIN TOPAS -25 BHPMICRO 185 GRI UYKU TULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN TOPAS -25 BHP MICRO195 GRI UYKU TULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN COMFORT JUNIOR -24 150 KIRMIZI UYKU TULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN COMFORT JUNIOR -24 150 MAVI UYKU TULUM
 • %5 indirim
  PINGUIN COMFORT LADY -24 175 KIRMIZI UYKU TULUM
 • %5 indirim
  HUSKY KIDS MERLIN -10 UYKU TULUMU
  HUSKY KIDS MERLIN -10 UYKU TULUMU
  2,018.50 TL1,917.58 TL
 • %5 indirim
  KINGCAMP SMART 540 UYKU TULUM
  KINGCAMP SMART 540 UYKU TULUM
  2,509.10 TL2,383.65 TL
 • Ekstrem sporlar ve doğa aktivitelerinden zevk alan kişilerin uyku tulumu seçiminde özenli olması, en zor şartlarda bile konforlu bir uyku deneyimi yaşaması açısından oldukça önemlidir. Gün aşırı ve daha uzun süreli aktivite planlarında uyku tulumu, uyku sırasında sorun yaşamamak açısından özenli seçilmesi gereken donanımlar arasında yer alır. Dağ tırmanışı, trekking gibi etkinliklerde çift kişilik olsa bile sırt çantasına sığabilen hafif ve küçük yer kaplayan bir uyku tulumu seçimi, kamp yapılan alanda üst seviye bir fonksiyonellik sunarken, diğer yandan bu ürünler konfor alanını genişleten özellikleriyle ön plana çıkar.

  Genellikle birbirinden farklı uyku tulumu modelleri, sentetik ve kaz tüyü olarak iki farklı malzemeden üretilirken, fark yaratan çeşitli özelliklere sahiptir. Bu ürünler kamp ve spor aktivitesi yapılması istenen alana uygun olanı tercih edildiğinde daha yüksek performans sunar. Üretilen uyku tulumları, ekstrem ve normal ısı derecelerine yöne kategorilere ayrılır. Uyku tulumu seçimi sırasında hangi şartlarda ve hangi mevsime kullanılacağının yanı sıra, uyku tulumlarının kadın ve erkekler tarafından kullanılacağına dair kriterleri göz önünde bulundurmaktır. Hava şartları ile birlikte kadın ve erkek kullanıcılarının vücut ısılarındaki ortaya çıkan farktan dolayı üşüme eşiklerinin aynı olmaması, tercih edilen uyku tulumunun yalıtım özelliklerini seçerken ayırıcı bir özellik anlamına gelir. Sportura bu anlamda birçok farklı ürün seçeneğini bir arada bulabileceğiniz nitelikli bir firma olarak her türlü uyku tulumu ihtiyacınıza yanıt verir.

  Uyku Tulumu Modelleri

  Uyku tulumu modelleri arasında seçim yaparken birçok etkenin aynı anda değerIendirilmesi ve buna uygun bir seçim yapılması tavsiye edilir. Özellikle kamp sırasında yatılması hedeflenen yerin zemin bölgesine serilen bir mat, uyku tulumu ve zemin arasında bir katmak oluşturduğundan ısı kaybını azaltır. Bu sayede uyku sırasında daha rahat etmeyi sağlar. Bu yüzden uyku tulumu ile birlikte kaliteli bir mat satın almakta fayda vardır.

  Uyku tulumunun kullanılacağı kamp alanının kapalı ya da açık alanda yer alması, rüzgâr ve soğuk etkisine maruz kalma oranı üründen alınan verimliliği artıracak etkenler olarak karşınıza çıkar. Ayrıca içinde barınılan kamp çadırı, dış ortamla uyku tulumu arasında bir bariyer görevi göreceğinden önemlidir. Doğa şartlarında çadır içerisindeki hava dış ortam arasındaki ısı derecesi 10 derece fark eder. Uyku tulumu seçerken her insanın metabolizmasının ısı dengesini etkilediğini bilerek vücut üşüme eşiğine göre bir uyku tulumu alınması üründen yüksek verim almayı sağlar. Yaş, kilo, cinsiyet gibi etkenler üşüme limitini belirleme konusunda yardımcı olur.

  Kadın kullanıcıların erkekler göre daha fazla ve hızlı üşüdüğü göz önüne alındığında, buna uygun bir seçim yapmaları tavsiye edilir. Avrupa Birliği standartlarına göre kadın uyku tulumlarının konfor olarak nitelendirilen derecesi +7 derece daha farklı kabul edilir. Yani kadınlar -15 derece hava sıcaklığında kamp yapmak istediğinde, -20 konfor derecesine sahip olan uyku tulumlarını tercih edebilirler.

  Soğuk hava koşullarında giyilen termal içlikler sayesinde vücutta ortaya çıkan ısı kaybı engellenir ve bu şekilde soğuk tulumun içine girildiğinde çok daha hızlı ısınmanızı sağlar. Ayrıca uyku tulumuna kuru kıyafetlerle girmek önemlidir. Aşırı derecede soğuk olduğu zamanlarda ise uyku tulumuna ceket ve pantolonla girmekte bir sakınca yoktur.

  Bir uyku tulumu seçerken, her hava koşuluna ve yapılan aktivitenin özelliklerine uygun değişkenlikte ayrı ayrı uyku tulumu satın almak mümkün olmadığında, aktiviteler sırasında her an beklenmedik kötü hava şartlarına göre bir tercih yapmak çok daha doğru olacaktır. Yüksek irtifa ve anormal olan soğuk hava koşullarına da hazırlıklı olabilmek için Sportura web sitesinde yer alan ekstreme ve comfort derecesi yüksek uyku tulumu modellerini tercih etmekte fayda vardır.

  Kadın kullanıcılar için üretilen uyku tulumları genellikle 2 boy olacak şekilde tasarlanır. Bu modeller standart/regular beden 168 cm ve Uzun/ Long beden 170 -183 cm aralığına sahip olan kadınlar için üretilir. Erkek kullanıcılar için ise tasarlanan uyku tulumları 3 boy olacak şekilde üretilir. Kısa beden olan 168 cm, Standart/ Regular beden 170- 183 cm ve Uzun/Long beden 185-198 boya sahip erkekler için üretilir.

  Uyku tulumu modeller, 2 farklı dolgu malzemesi kullanılarak üretilir. Bundan biri sentetik uyku tulumları ile diğeri kaz tüyü uyku tulumlarıdır. Uyku tulumları, doğa aktivitelerini sevenler için hiç şüphesiz ki en önemli ürünlerden bir tanesidir. Uyku tulumunun sunduğu işlevsel özellikler, planlanan aktivitenin niteliğine göre farklı özelliklere sahip olmalıdır. Trekking ve dağ tırmanışı gibi aktiviteler için uyku tulumunun daha hafif bir yapıda olması gerekirken, kamp severler için uyku tulumunda konfor daha çok ön plana çıkar.

  Kamp için üretilen uyku tulumu modelleri; yumuşak, geniş ve çok konforlu bir yapısıyla dikkat çeker. Sentetik ve kaz tüyü malzemeleri bulunan uyku tulumları, ısı derecelerine göre farklı sınıflar altında değerlendirilir. Satın alma noktasında en belirleyici unsur ise uyku tulumunun hangi hava koşullarında ve hangi mevsimlerde kullanılacağıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur ise uyku tulumunu kimin kullanacağıdır.

  Avrupa Standartları Enstitüsü, uyku tulumları söz konusu olduğunda, bu ürünler için ısı ölçümlerini 4 ana değer olarak sıralar. Bu değerler ‘’Konfor Derecesi’’ , ‘’Üst Limit’’, ‘’Alt Limit’’, ve ‘’Ekstrem Derecesi’’dir. Bahsi geçen 4 değer, uyku tulumlarının içerisinde o tulumun hangi ısı ölçüsü ile uyumlu olduğunu belirlemek amacıyla tercih edilir.

  Konfor Derecesi: Standart bir insan için, fermuar ve başlığı kapalı olan bir uyku tulumun içerisinde konforlu ve rahat bir şekilde uyuyabileceği ısı derecesini gösterir,

  Üst Limit: Standart bir insan için başlığı ve fermuarı açık olan bir uyku tulumunda, kolları dışarıda bir şekilde aşırı derecede terlemeden uyuyabileceği bir ısı derecesini gösterir,

  Alt Limit: Standart bir insan için, yaklaşık 8 saat süre boyunca, cenin pozisyonunda olan kıvrık vücut formu ile hiç uyanmadan uyuyabileceği bir ısı değerini temsil eder,

  Ekstrem: Standart bir insan için, vücut ısısı 35 derece altında düşmeden (Hipotermi riski yaşamadan) yaklaşık 6 saat boyunca uyuyabileceği bir ısı değerini gösterir. Ancak bu ısı değerinde zaman zaman bölgesel olarak donma riski söz konusu olabilir.

  Her uyku tulumu farklı materyal, ebat, şekil be ısı derecesi ile birlikte satışa sunulur. Bu yüzden uyku tulumu satın alırken, tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak seçim yapmak, en doğru uyku tulumu ile daha verimli bir kullanım performansı elde etmek konusunda etkilidir.  Ayrıca uyku tulumları, yapısal olarak mevcut olan vücut ısısının, uyku tulumun içerisinde de korunması esasına dayanarak üretilir. Bu yüzden uyku tulumlarının yarım fermuar olanları, yalıtım özellikleri açısından çok daha iyi bir sonuç almanızı sağlar. Fermuar hacmi ne kadar büyürse, uyku tulumunun yalıtımı da o kadar zorlaşır.

  Uyku Tulumu Fiyatları

  Uyku tulumları, piyasada birçok farklı ürün modeli, yalıtım özellikleri ve ısı derecesi gibi çeşitli tasarımların bulunabileceği ürünlerdir. Bu yüzden uyku tulumu satın almadan önce ilk olarak nasıl bir uyku tulumuna ihtiyaç duyduğunuzu tespit etmenizde fayda vardır. Bu sayede en doğru ürünü satın alma imkânı yakalayabilirsiniz. Bu ürünler tasarım özellikleri bakımından çeşitlilik gösterdiğinden, piyasada yer alan uyku tulumlarının fiyatları da buna bağlı olarak birbirinden farklıdır. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en fazla hitap eden seçenekleri değerlendirerek seçim yapabilirsiniz.

  Uyku tulumu satın alırken firma seçimi de en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Kaliteli bir firmadan alınan uyku tulumunu en zorlu hava koşulları söz konusu olsa bile uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkündür. Sportura bu anlamda üst düzey kalite standartlarında uyku tulumlarını, bütçeye uygun ayrıcalıklı fiyat aralıklarında satın alabileceğiniz son derece nitelikli bir firmadır. Uyku tulumlarında nitelikli tasarımı ön planda tutan firmamız için öncelikli olan daima müşteri memnuniyeti olduğundan, kişisel beklentilerinize en çok hitap eden uyku tulumu modelini firmamızdan satın alarak doğa aktivitelerinde sahip olduğunuz kaliteli donanım sayesinde daha keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz.

  Sportura, söz konusu spor ekipmanları olduğunda her zevke, her spor aktivitesine ve her kesimden insanın özgün zevkine hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürün seçenekleri arasından spor yaparken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünlere web sitemizden göz atarak, ihtiyacınıza uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmeti bir arada bulabileceğiniz Sportura, spor söz konusu olduğu zamanlarda, çeşitli ekipman desteği ile profesyonel ya da amatör olarak spor severlerin eşsiz deneyimler yaşarken hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim