Filtreleme

Markalar
Stok Durumu

  2 Mevsim Çadırlar


 • %5 indirim
  STURM KAMUFLAJ CIFT KISILIK CADIR
  STURM KAMUFLAJ CIFT KISILIK CADIR
  2,396.40 TL2,276.58 TL
 • %5 indirim
  KINGCAMP MULTITENT GIYINME CADIR
  KINGCAMP MULTITENT GIYINME CADIR
  2,505.60 TL2,380.32 TL
 • %5 indirim
  SQUARE 2 KİŞİLİK TEKKATLI ÇADIR
 • Doğaya, orman yollarına, dağlara kamp yapmak, gündelik hayatın rutininden, gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmamızı sağlamaktadır. Bu anlarda kendimizle yeniden bağlantı kurabilir ve anın tadını çıkarabiliriz.
   

  Bu konuda çadır, yağmur, rüzgar, güneş ve soğuk gibi unsurlara karşı sığınağınızdır. Burası, gücünüzü yeniden kazandığınız ve dinlendiğiniz, macera için gerekli, her yere götürebileceğiniz meskendir.
   

  Kamp yapmayı planlayanlar için ilk temel nokta elbette çadırdır. Çadır, özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur, bu nedenle halihazırda bir çadırınız yoksa mümkün olduğu kadar dikkatli bir şekilde çadır seçimi yapmalısınız.
   

  Kamp Çadırı ve Özellikleri
  Sportura, malzeme ve donanımdaki sürekli yeniliklerle birlikte, kamp malzemeleri üretimlerini daha fazla su geçirmez ve dayanıklı hale getirmektedir. Elementlere karşı da daha fazla direnç sağlamaktadır. Malzeme ve şekillerdeki sürekli yenilikler sayesinde Sportura çadırları daha hafif, su geçirmez ve sağlamdır ve dış etkenlere karşı daha iyi direnç sunar.

   

  Hafif seyahat edenleri göz önünde bulundurarak, daha teknik çadırlar kısa sürede kurulabilir ve indirilebilir. Bir sırt çantası veya bisiklet taşıyıcısı gibi çok küçük alanlara sığabilir. Bireysel çadırlardan tek kişilik ya da daha çok kişiye kadar konaklama kapasiteli aile çadırlarına kadar her türlü çadır üretilmektedir. İhtiyaçlarınıza göre farklı yapıya sahip çadırlar sunulmaktadır.
   

  Kamp Çadırı Satın Almada Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Boyut çadırın en önemli özellikleri arasındadır. Bu konuda iyi dinlenmek için maksimum konfor sağlaması adına uygun çadır boyutlarının satın alınması gerekir. Tüm yatak ve uyku tulumları için yeterli alanın olması gerektiğini ve ayrıca içinde saklamanız gereken malzemeler için de, yapılan aktiviteye, kamp süresine ve hava durumuna göre değişiklik gösterecek alanın olması gerektiğini unutmamalısınız. Sportura ürünleri en uygun ebatlar ile satışa sunulmaktadır.

   

  Ağırlık çadır satın alırken dikkat edilmesi gereken başka önemli bir noktadır. Yürüyüş, dağ veya bisiklet rotalarını planlarken dikkate almanız gereken temel faktör, çadır ve diğer ekipmanları yanınızda taşımanız gerekeceğidir. Bu durumda mutlaka ultra hafif ve kompakt malzemelerden yapılmış çadırları tercih etmek gerekir. Bu konuda sportura ürünleri en uygun malzemeler ile üretilmektedir.
   

  Renk çadır satın almada önemsiz gibi görünse de, dağlarda veya karlı bir yerde yapacağınız aktiviteler sırasında, kolayca fark edilebilecek, parlak renkli bir çadır bulundurmanın çok faydalı olmaktadır. Ancak aktiviteniz sırasında tedbirli olmak istiyorsanız yeşil ve toprak renklerini tercih edin. Bu konuda sportura ürünlerinde her renk mevcuttur.
   

  Kamp Çadır Modelleri
  Çeşitli kampçı türlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış çok sayıda kamp çadırı türü vardır. Sportura çadır modelleri hem renk hem de ebat olarak birbirinden farklıdır. Bu konuda ihtiyaca uygun olan pek çok farklı seçenek mevcuttur.

   

  Çift çatılı çadırlar, genellikle brandadan yapılır, oldukça ağırdır ve günümüzde nadiren kullanılmaktadır. Ancak yağışlı ortamlarda hava koşullarından etkilenmezler.
   

  Igloo çadır modelleri eskimo kulübelerinden ilham almaktadır. Yarım küre şekli, rüzgar ve yağmurun şiddetli saldırılarına dayanmalarını sağlıyor. Ek olarak, iç yapıların (direklerin) bulunmaması, iç alanın daha iyi kullanılmasına olanak tanımaktadır. Sportura çadır modellerinin bir diğer avantajı da hafif olması ve kurulumunun kolay olmasıdır.
   

  Teepee çadırları. Bu çadırlar Hint çadırlarının tipik piramidal şekline sahiptir. Rüzgar direnci düşüktür ve az sayıda montaj elemanına sahiptirler. Merkezi bir direğe, bir kanvasa ve onu yere sabitlemek için bir dizi çiviye sahip olan bu modelin kurulumu basittir.
   

  Bazı modellerde zemin kısmı opsiyoneldir. Bu çadırların kurulumu hızlı ve kolaydır ve içlerinde daha fazla boşluk vardır ki bu her zaman kullanışlı olmasını sağlar. Sportura çadır modelleri geniş bir yaşam alanı sunar ve zahmetsizce kurulabilir.
   

  Tünel çadırları: İnsanlara ve bagajlara çok geniş alanlar sundukları için yürüyüşçüler ve bisikletçiler tarafından en çok kullanılan çadırlardır. Şekilleri neredeyse tüm hava koşullarına dayanmalarını sağlar. Bu model, projeksiyonsuz temel seçeneklerle ve pişirme ve depolama ekipmanı için yer sağlamak üzere projeksiyonlu diğer seçeneklerle mevcuttur. Sportura tarafından birkaç günlük geçişler ve güzergahlar için özel olarak tasarlanmıştır.
   

  Montaj Özelliklerine Göre Kamp Çadırı Çeşitleri
  Çadırın kurulum sistemi, özellikle çadırı her gün veya zorlu hava koşullarında kurup kaldırmayı planlıyorsanız dikkate alınması gereken bir faktördür. Bu konuda tercih edilen sportura çadır modelleri farklı montaj olanakları sunmaktadır.

  Bunlar: Çubuklu ve mandallı çadırlar: Çubukları kurmanın yanı sıra, bu çadırları kurmak için, gerildiğinde çadırın şeklini ve yapısını verecek bir dizi gergi veya ipi mandal kullanarak sabitlemek gerekir. Bu çadırları mandallarla sabitlemek genellikle yeterli olsa da, ağaçlara bağlayarak veya yere sabitleyecek kayalar döşeyerek daha güvenli hale getirebilirsiniz.

   

  Kendinden destekli çadırlar: Bu çadırlar hızlı montaj ve demontaj için en iyi seçimdir. Sökmeye gerek kalmadan yerlerini değiştirmek için onları hareket ettirecek ve kaldıracak bir iç çubuk sistemine sahiptirler.
   

  Bu çadırların kurulumu hızlı ve kolaydır ve ister kumsaldaki kumlu zemin, ister karlı veya kayalık arazi olsun, her türlü zeminde kullanılabilir, çünkü onları dik tutmak için kazıklarla sabitlemeye gerek yoktur. Sportura serisindeki tüm çadırlar kendi kendini destekler. Sıcak havalarda tenteli veya tentesiz kullanabilirsiniz.
   

  Hazır çadırlar. Pop UP olarak da adlandırılan bu çadırlar, esnek metal çubuklu bir iç sistem içerir ve basitçe havaya fırlatılarak kurulur. Kapatıldıktan sonra oldukça fazla yer kaplarlar ve bazen katlanmaları zordur. Bu nedenle araba ile seyahat ediyorsanız veya kamp yaparken Sportura ürünlerinden bu tip çadırlar tavsiye edilmektedir.
   

  Kamp çadırlarının son özel türü ise geceyi yüksek rakımlı dağlarda geçirmek için tasarlanan çadırlardır. Boyutları küçüktür, kompakttır, hafiftir ve taşıması kolaydır. Uyku tulumu ve şilte ile birleştirilerek soğuktan, rüzgardan ve kötü hava koşullarından korunmak için kullanılırlar.
   

  Mevsimine Göre Kamp Çadırı Çeşitleri
  Günümüzde giderek daha fazla sayıda yürüyüşçü, bazen sağlamlığa zarar vererek ekipmanlarının hafifliğini tercih ediyor. 2 mevsim çadırları için ideal olan en doğru üretimi sportura yapmaktadır. 2 mevsim sportura çadırlar, istikrarlı bir iklimde ve az yağışta ilkbahar ve yaz için uygun olan mevsim çadır modelleri olmaktadır.

   

  2 mevsim kamp çadırı modelleri, çerçeve ve mandallar dahil yalnızca 1500 g ağırlığındadır. Montajı çok kolaydır. Çadır yere sabitlendikten sonra tek yapmanız gereken 2 direği özel geçitlerden geçirip çatıyı monte etmektir.
   

  5 dakikadan fazla zamanınızı almamalı. Aynı zamanda kişi sayısına göre tek giriş hakkı vardır. İç çatı fileden yapılmış olup kalıcı ve maksimum havalandırma sağlar. Dış çatının su geçirmez özelliği sizi yağmur gibi etkenlerden korur.
   

  Tenteli Kamp Çadırı Özellikleri
  Sportura çadır modelleri, çok makul bir ağırlıkla 1 kişiye yer sunan 2 mevsimlik bir çadırdır. Trekking için ideal olan bu ürün, özellikle kontrollü boyutu sayesinde her türlü aktiviteye de uygun olacaktır. Montaj işlemleri basittir. Dış direk sistemi, zorlu hava koşullarında odayı ıslatmadan çadırın hızlı bir şekilde kurulmasına olanak tanır.

   

  Set, hava koşullarında minimum düzeyde esneklik sağlarken mükemmel şekilde esner. Bu modelleri kamp yapmanız gereken tüm alanlarda uygun konfor sağlar. İki kişiye kadar konaklama kapasiteli 2 mevsim çadırlar, yanlardaki geniş depolama alanları sunmaktadır. Bu konuda 2 büyük giriş seçeneği ile her ürünü yerleştirebileceğiniz alanlara sahip olabilirsiniz.
   

  Ultra Hafif Kamp Çadırı Modelleri
  Sportura tarafından son derece uygun fiyata sunulan bu iyi düşünülmüş ultra hafif çadırlar çok konforlu bir alan yaratıyor. Kısıtlı bütçeleri daha büyük ölçüde memnun edecek bir seçenektir. Sportura çadır fiyatlarına bakıldığı zaman her zamanki gibi hayatı kolaylaştıran yenilikçi bir ürün sunma isteğini hemen hissediyoruz.

   

  Çadırın geri kalanına bağlanmış tek bir direk ve yapıya şekil vermek için her köşede 4 kısa bölüm bulunan hepsi bir arada bir çadır tüm ihtiyaçları uygun fiyata karşılamaktadır. Hem montajı basitleştirme hem de çift etkiye sahiptir. Yolcu tarafında alan tatmin edici özelliklere sahiptir.
   

  Trekking Kamp Çadırı Seçenekleri
  İhtiyacınızı karşılayabilecek kadar yeterli alana sahip 2 kişilik bir çadırdır. Güzel apsisli bir ön açıklığa sahiptir. Uzatılmış şekli rüzgara karşı daha iyi direnç sağlar. Güneşli günlerde size eşlik edecek iki mevsim çadırdır.

   

  Popüler bir yazlık kamp çadırı özelliğindedir. Aynı zamanda erken sezon av çadırıdır. Hızlı bir şekilde kurulur ve dahili bir direği bulunmadığından büyük kamp çadırlarımızda bir, iki, üç veya dörtlü rahat bir şekilde kolayca uyuyabilirsiniz. Ek boyutları da mevcuttur.
   

  Kamp Çadırı Güvenlik Özellikleri
  Güvenlik kamp çadırında temel öneme sahip ilk yöndür. Kamp çadırlarının inşaat malzemelerinin yanmazlık özelliği açısından uluslararası güvenlik standartlarına uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle, hoş olmayan kazalardan kaçınmak için kamp çadırlarının onaylı sertifikalı olması ve yangın testinden geçmesi gerekir.

   

  Doğru konforu garanti etmek ve kişisel eşyaları saklamak ve onları dış etkenlerden korumak için büyük bir çadırın tercih edilmesi tavsiye edilir. Bu konuda sportura ürünleri hem güvenlik hem de dayanıklılık konusunda en uygun malzemeleri kullanılmaktadır.
   

  Kamp Çadırı Fiyatları
  Piyasada büyüklüğüne, yapı malzemesine, markasına ve fiyatına göre farklılık gösteren birçok kamp çadırı çeşidi bulunmaktadır. Bu önemli bir yatırım çünkü küçük, kurulması zor veya kampçının ihtiyaçlarına uygun olmayan bir çadır tatili gerçekten mahvedebilir.

   

  Üstelik çoğu durumda kamp çadırlarının fiyatları oldukça yüksek olduğundan, satın alırken doğru seçimi yaptığınızdan emin olmanız önemlidir. Bu durumda uygun fiyat seçenekleri ile sportura en uygun modelleri satışa sunmaktadır.
   

  Kamp Çadırı Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar
  Kamp çadırlarının boyutları, inşaat malzemeleri ve aksesuarlarına göre değişken fiyatları bulunmaktadır. Nihai maliyeti etkileyen diğer bir faktör de markadır çünkü piyasada yüksek kaliteli çadırlarda uzmanlaşmış üreticiler veya daha genel bir halkı hedefleyen şirketler bulunmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz en ünlü markalar arasında sportura bulunmaktadır.

   

  İnşaat malzemelerinin kombinasyonu kamp çadırlarının fiyatlarını büyük ölçüde etkilemektedir. Destekleyici yapıya yani direklere gelince, fiberglas gibi daha ucuz malzemeleri veya alüminyum gibi daha hafif ve daha dayanıklı çözümleri tercih edebilirsiniz. Bazı modellerde zemin için daha ucuz olan polietilen veya daha kaliteli naylon kullanılır.
   

  Kamp Çadırı Avantajları
  Kamp yapmaya yeni başlayanlar için ya da çok fazla zaman kaybetmek istemeyenler için, kurulumu kolay çadırlar bulunmaktadır. Sportura modelleri genelde, montajı çok karmaşık olmayan kamp çadırlarıdır.

   

  Çadırın uzun süre elde taşınması gerekecekse veya çeşitli aşamalarda geziler için kullanılacaksa, çadırın toplam ağırlığı bu işleve göre belirlenmektedir. Sportuta ürünlerinde her ağırlıkta çadır modelleri bulunmaktadır.
   

  Sportura çadırları, bir ev ile kubbe çadırının ortasında yer alan silindirik bir şekil ile karakterize edilir ve geniş bir iç alanı garanti eder. Bu nedenle birden fazla kişinin konaklaması için uygundurlar ve dış atmosferik etkenlere karşı ideal koruma sağlarlar.
   

  Sportura çadırları, yaşam ve uyku alanlarına bölünmüş iç bölüm de dahil olmak üzere tam olarak küçük bir evin şekline sahiptir. Aileler ve kamp alanında daha uzun süre kalmak isteyenler için idealdir.


   

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim