Makaleler » blog » Kamp Çantası Nasıl Seçilir?

Kamp Çantası Nasıl Seçilir?

Kamp çantaları, kamp yapmayı ve sık sık doğayla iç içe olmayı seven kişilerin ihtiyacı olan ürünlerin en başında gelir. Esnek yapısı sayesinde, bu işlevsel yönü zengin olan ürünlerin içine birden fazla malzeme aynı anda sığdırılabilir. Dış kısmında tokaları olan bu çantaların içine mat, çadır gibi birçok farklı malzeme yerleştirilerek kamp yapmak mümkündür. Gerçek sağlık açısından gerekse doğada geçirilen vakitlerin daha verimli olmasını sağlamak için kamp çantası seçimini kaliteli ürünlerden yana yapmak çok önemlidir. aksi takdirde hayal edilen kamp deneyiminin başarısız seçimlerle kötü geçmesi kaçınılmaz bir son olacaktır.

Sırt çantası seçerken dikkatli davranmak ve kaliteye odaklanmak, kamp yaparken daha keyifli anlar geçirmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden kamp çantası seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler mutlaka göz önünde bulundurulmalı ve seçiminizi her zaman nitelikli markalardan yana yapmanız gerekir. Genellikle kamp çantaları, 40 litreden 110 litreye kadar çıkabilen çok geniş bir yelpazeye sahip ürünlerdir.

Kamp yapmadan önce gerekli ekipmanları temin etmek başlangıçta atılması gereken bir adımdır. Kamp çantalarını satın almak, başta pahalı gibi gelse bile uzun süreli kullanım konforu sunduğundan, bu ürünleri alırken öncelikle sağlığınızı göz önünde bulundurmak ve buna uygun seçimler yapmak tavsiye edilir.

Kamp Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kamp çantası satın alırken bazı unsurları göz önünde bulundurmak, hem daha verimli hem de daha uzun süre aynı çantayı kullanabilme fırsatı yakalamanızı sağlar. Bu anlamda dikkate alınması gereken unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

Kumaş Dayanıklılığı: Satın alınması hedeflenen kamp çantasının doğada karşı karşıya kalınması muhtemel olan zorlu şartlara karşı dayanıklılık sunan özel kumaşlardan üretilmiş olması gerekir. Yani doğada karşınıza çıkabilecek ufak tefek problemlerde, sahip olduğunuz sırt çantaları sizi yarı yolda bırakmayacak donanımda üretilmiş olması gerekir. Yırtılmalara ve suya karşı dayanıklılık sunan kumaşlar kullanılarak üretilen ve bu özelliklere sahip kamp çantaları keyifli bir kamp deneyimi yaşamak için olmazsa olmazdır.

Nefes Alan Yapısal Özellik: Kamp çantası tercihinde, çantanın sırt bölümünde nefes alan kumaşlar kullanılan çantalar tercih edilmesi gerekir. Özellikle sıcak hava şartlarında ve uzun sürekli kullanıma çantanın terleme yapması kaçınılmazdır. Bu durum zor anlar yaşamanıza neden olabileceğinden, hava alan kumaşlar sırt çantalarının verimli kullanımı açısından oldukça önemlidir.

Hafif Yapı: Kamp çantalarının hem içi hem de dışı aynı anda kullanıldığından, çantanın ağırlığı çok fazla olmamalıdır. Bunun için kamp çantası seçerken 2 kg civarında olan modellere yönelmesinde fayda vardır.

Dış Yüzey Kullanımı: Kamp çantaları işlevsel kullanımıyla ön plana çıkan ürünlerdir. Bu yüzden dışına baton, çadır, mont, uyku tulumu gibi gerekli malzemeleri yerleştirmeye uygun olarak tasarlanan modeller kamp yaparken çok fazla işinize yarar. Ayrıca yaratıcılığınızı kullanarak çantamın dışını da özgürce kullanabilmeniz gerekir.

Kendinden Yağmurluk: Kamp çantaları her ne kadar suya karşı dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen ürünler olsa bile, doğa ortamında olası uzun süreli yağmura maruz kalma durumunda işinizi garanti altına almalısınız. Profesyonel olarak üretilen kamp çantalarının kendisine ait bir yağmurluğu bulunur. İhtiyacınız olduğunda bu yağmurluğu çantaya taktığınızda, ürünü aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Vücut Uygunluğu: Kamp yaparken hayatınızı kolaylaştırması için bir sırt çantası seçerken, ürünüm vücut ve kalça ölçülerine uygun modelde olması gerekir. Aksi takdirde ergonomik bir sırt çantasına sahip olmadığınız gibi bu ürünü uzun süre taşımak sizin için oldukça zorlayıcı olacaktır. Bunun için vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurmalı ve taşıma sırasında rahat etmeyi hedeflemelisiniz. Sırt çantası ile çok iyi bir uyum yakalamak için sırtınızı boyun kısmından kalça üst bölümüne kadar ölçtükten sonra, kamp çantasını bu ölçüleri baz alarak seçebilirsiniz.

Bölme Sayısı: Kampta kullanmak üzere bir sırt çantası satın alırken, ürünün bölmeleri dikkat edilmesi gereken bir diğer detay olarak karşınıza çıkar. Sırt çantasında yer alan dolgular, saklama torbaları, havalandırma yuvaları gibi önemli detaylar her kamp çantasının modeline göre değişkenlik gösterir. Her sırt çantasında bu özellikler birbirinden farklı şekilde tasarlanırken, her modelde çeşitli seçeneklerin kullanıcıya sunulduğunu görebilirsiniz. Sırt çantası satın alırken, bu ürünü hangi alanda kullanacağınızı belirlemeniz gerekir.  Kamp dışında da kullanmak için bir sırt çantası alacaksanız, hafif bir sırt çantası beklentilerinizi karşılar. Bu çantaların sahip olduğu 2 ya da 3 bölme işinize yararken, sadece kamp yapmak için bir sırt çantası almak istediğinizde bölmelerinin çok daha fazla sayıda olmasına dikkat edebilirsiniz.

Ayarlanabilir Kayış: Kamp çantalarının boyunuza göre ayarlanması gerekir. Ayarlanabilir kayışlı bir kamp çantası bu beklentinize yanıt niteliği taşır. Çantayı kendi boyunuza göre ayarladığınızda, kamp çantası direkt olarak bel boşluğuna oturarak daha kolay ve konforlu bir kullanım deneyimi sunar.

Her Beklentiyi Karşılayan Kamp Çantası Modelleri
Sırt çantası, bir kamp sever için olmazsa olmaz ekipmanların en başında gelir. Bu ürünler sadece kamplarda değil, seyahat ederken de bir gezginin en çok rahat etmesini sağlayan ürün olduğu söylenebilir. Kamp çantalarının öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de valizlere göre daha rahat taşınabilir özellikte olmalıdır. Bu yüzden kamp yapmaya karar verdiğinizde ilk satın almanız gereken ürün her zaman için kamp çantasıdır. Doğada keyifli zamanlar geçirirken her eşyanızı taşıyabilecek güçte ve sığdırmak istediğiniz ürünlerin tamamını içine alabilecek boyutlarda bir çantaya ihtiyacınız vardır. Üstelik bu çantayı zorlu hava şartlarında bile kullanırken bel ve sırt bölgenizi rahatsız etmemesi gerekir.

Kamp çantası seçerken çok konforlu ve rahat taşıma sunan dağcı sırt çantalarına göz atmakta fayda vardır. Bu tip ürünler, dilediğiniz her ürünü aynı anda içine sığdırabileceğiniz bir genişliğe sahiptir. Ayrıca kolay taşınabilir ergonomik yapısıyla uzun doğa yürüyüşlerinde rahatsızlık hissetmeden taşınabilme fırsatı yaratır. Çeşitli bölmeleri sayesinde birçok ürünü aynı anda yanınızda taşıyabilir ve ihtiyaçlarınızı her an yanınızda bulundurmanın verdiği gönül rahatlığını yaşayabilirsiniz. Kamp çantası seçmek, kolay gözüken ancak oldukça zorlayıcı olabilen bir durumdur. Bu nedenle ilk olarak nasıl bir kamp çantası istediğinizi belirlemeli ve ona göre uygun modellere yönelmelisiniz.

Ergonomik Kamp Çantası Çeşitleri Sportura’da
Yürüyüş, kamp, tırmanış, dağcılık gibi doğa etkinliklerinde sahip olunan ekipmanların, doğanın getirdiği zorlu şartlara uygun donanıma sahip olması gerekir. Bu sayede doğada vakit geçirirken daha keyifli anlar yaratırken, sağlığınızı tehlikeye atmadan unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz. Bunun için kamp çantası gibi olmazsa olmaz ürünlerin üst düzey kalite standartlarında üretilmiş olması son derece önemli bir detay olarak karşınıza çıkar.

Outdoor aktivitelerde kullanılmak üzere tercih edilen kamp çantaları, uzun süre bir seyahate ya da aktiviteye çıkarken verilmesi gereken en önemli karardır. Tercih edilen kamp çantası, kamp süresinde sizin eviniz olduğundan bedeninize uygun, kaliteli, sağlam ve kullanışlı bir kamp çantasına sahip olmak yapabileceğiniz en önemli yatırım olacaktır.

Bir sırt çantasını 5 dakika ve 5 saat taşımak arasında kocaman bir uçurum söz konusudur. Kamp çantası tercihiniz eğer doğru değilse, vücut yapınıza uygu değilse kamp deneyiminiz bir kâbusa dönüşebilir. Yer çekimine karşı vereceğiniz bu zorlu mücadelede, kamp çantası seçimi için verdiğiniz bir karar tüm kaslarınızı çok fazla yorabilir. Lüzumsuz bir kamp çantası model, yanlış kullanım, vücudun ağırlık merkezinin arkaya doğru kayması durumu kasların çok fazla zorlanmasına ve hatta zedelenmesine bile yol açabilir. Bu yüzden kamp çantası seçerken bahsedilen tüm detaylara dikkat edilmeli ve alanında en uzman olan nitelikli firmalardan bu ürün temin edilmelidir.

Sportura bu konuda en sağlam, dayanıklı, kaliteli ve görsel zevke hitap eden ürün çeşitliliğini bir arada kullanıcıya sunan son derece profesyonel bir firma olarak dikkat çeker. Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ile firmamız için öncelikli olan daima müşteri memnuniyeti kazanmaktır. Sizin bir kamp çantasından ne beklediğinizi en iyi şekilde analiz eden firmamız, sadece kamp çantalarında değil diğer tüm outdoor spor aktiviteleri için tercih edilen ekipman tedarikinde kaliteyi en ön planda tutmaya devam eder. 

Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Sportura web sitesine göz atarak doğa sporlarında en ihtiyacınızı olan ürünlere bütçeye uygun fiyat seçenekleriyle sahip olma kolaylığını yaşayabilirsiniz. Spor ekipmanlarında nitelikli ve özgün tasarımların tek adresi olan Sportura spor yaparken ya da kamp sırasında en keyifli anlarınıza şahitlik etmeye ve bu değerli zamanlarda konfor alanına genişleten ürün çeşitliliğini sizlere sunmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim